Zamknij
REKLAMA

10:05, 15.06.2020

15 czerwca 1941 roku przy parkanie kościoła w Gąbinie odbyła się egzekucja. Niemcy rozstrzelali mieszkańców Gąbina i okolic. Był to odwet za śmierć niemieckiego żołnierza. Zwłoki przewieziono na Trakt Grabski i tam zakopano. W roku 1945 ciała zostały przeniesione do mogiły na gąbińskim cmentarzu. W miejscu pierwotnego pochówku wziesiono pomnik. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli harcerze składający przyrzeczenie. Po wielu latach pomnik zostanie odnowiony dzięki wsparciu Fundacji ORLEN. 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz