Zamknij

Warsztaty Pianistyczne w Sannikach.

22.59, 14.12.2022 . Aktualizacja: 23.03, 14.12.2022
Skomentuj fot. SM w Gąbinie
REKLAMA

W dniach 6-7 grudnia w Pałacu Chopinowskim w Sannikach odbyły się Ogólnopolskie Warsztaty Pianistyczne "Dźwięki Mazowsza". Organizatorami wydarzenia było Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie.  

W warsztatach wzięło udział 21 uczestników ze szkół muzycznych z całej Polski: Gąbina, Gostynina, Kutna, Włocławka, Płońska, Wielunia, Pabianic, Sopotu i Puław. Warsztaty poprowadzili prof. Andrzej Tatarski i dr hab. Beata Bilińska.

Dr hab. Beata Bilińska jest pianistką, kameralistką i pedagogiem. Posiada tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Dr hab. Beata Bilińska znajduje się w czołówce polskich pianistów. Prowadzi bogatą działalność artystyczną. Występuje z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce oraz za granicą. Prowadzi liczne kursy mistrzowskie w kraju i za granicą, a także zasiada w jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Prof. Andrzej Tatarski jest znanym pianistą, prowadził klasę fortepianu w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Bierze udział w pracach jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz muzyki kameralnej, wykłada na  kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą. Prowadzi intensywną działalność artystyczną jako solista i kameralista. Występował w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji. W jego dorobku artystycznym znajdują się liczne nagrania radiowe polskie i zagraniczne, nagrania telewizyjne i filmowe oraz płytowe. Jako kameralista współpracował z najwybitniejszymi polskimi artystami, m.in.: Konstantym Andrzejem Kulką, Bernardem Ładyszem, Stefanią Toczyską, Andrzejem Hiolskim, Michałem Grabarczykiem, Bartłomiejem Niziołem, Piotrem Pławnerem, Bartoszem Bryłą, Joanną Kozłowską oraz Kwartetem „Wieniawski". Przez wiele lat współpracował z prof. Stefanem Stuligroszem, jako akompaniator słynnego chóru „Poznańskie słowiki”.

W trakcie warsztatów odbył się koncert prof. Andrzeja Tatarskiego, podczas którego zabrzmiały utwory m.in. Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego.

źródło: Szkoła Muzyczna w Gąbinie

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%