Zamknij

Młodzi aktorzy z Gąbina na deskach Teatru Polskiego.

10.36, 19.06.2022 . Aktualizacja: 10.42, 19.06.2022
Skomentuj fot. Theatrum
REKLAMA

Młodzieżowa Grupa Teatralna „Theatrum” działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Gąbinie pod kierunkiem Agnieszki Wichrowskiej i Anny Charłusz wzięła udział w Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu. Wydarzenie swoim patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Andrzej Seweryn – Dyrektor Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Tytuł tegorocznej edycji to „Chcecie bajki…”. Aktorzy z Gąbina przygotowali autorski spektakl pt. „Tuwim po sąsiedzku” inspirowany ponadczasowymi wierszami dla dzieci Juliana Tuwima i utrzymany w konwencji humorystycznej. Bohaterowie umieszczeni zostali we współczesnych realiach, są sąsiadami mieszkającymi  bloku i reprezentują określone typy osobowości, co sugerują nazwiska( Zosia Dziuniewicz, Dyziosław Alienowicz, Symforian Tralaliński, Eleonora Krzykalska i Grzesio Listowski). Postaci ,,mówiły ” tekstami z wybranych utworów. Ala i Amelka Wichrowskie, Marysia Ancerowicz, Wiktoria Wieczorek i Natalka Lewandowska jak zawsze spisały się znakomicie. Nagranie  przedstawienia wysłano do Teatru Polskiego w  Warszawie.

W dniu 6 czerwca miał miejsce wyjątkowy wieczór. Zgodnie z formułą Festiwalu, Komisja Konkursowa odwiedza grupy teatralne i ogląda spektakl.

Komisja w składzie: Anna Grzywacz, Marta Alaborska, Eliza Borowska, Jakub Kordas, Antoni Ostrouch, Paulina Chodnicka oraz Dominika Łukijaniuk obserwowała poczynania gąbińskich artystów. Obecny był również Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak. Spektakl dokumentował Andrzej Wisła.

- To niezwykłe spotkanie bogate w emocje i wzruszenia dało nam satysfakcję i utwierdziło w przekonaniu, że Teatr to przede wszystkim spotkanie dusz i wymiana energii. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli i wspierali. Dziewczyny, dziękujemy za radość tworzenia, za to, że mimo licznych obowiązków znalazłyście czas na teatr. Spotkanie z jurorami festiwalu było dla nas niezapomniane. Jesteśmy wdzięczni za twórczą rozmowę pełną teatralnej energii – mówią instruktorki grupy – Agnieszka Wichrowska i Anna Charłusz.

Grupa Theatrum w dniu 19 czerwca weźmie udział w Gali Finałowej, która odbędzie się na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Trzymamy kciuki i gratulujemy.

 

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

koleskoles

1 1

5 aktorek, w tym 2 córki i do tego 2 instruktorki - to mozliwe tylko u nas 23:20, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%