Zamknij
REKLAMA

Uczniowie ze Staszica pojadą na praktyki do Grecji.

20:55, 26.05.2021 | J.Z
Skomentuj fot. ZS w Gąbinie
REKLAMA

Uczniowie z technikum hotelarskiego, pojazdów samochodowych oraz informatycznego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie już w najbliższy poniedziałek wyjadą do Grecji na dwutygodniowe praktyki zawodowe. W dniu 20 maja odbyło się spotkanie dla rodziców i uczniów, podczas którego wszyscy zostali zapoznani z programem praktyk, regulaminem oraz wszystkimi niezbędnymi informacjami organizacyjnymi. 

Podczas spotkania z koordynatorem uczniowie otrzymali informacje dotyczące projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+, uczestnicy zapoznali się z obowiązkami związanymi z uczestnictwem w projekcie, z zasadami wypełniania dzienniczków praktyk i przygotowaniami do raportu końcowego oraz ewaluacji prowadzonej przez szkołę. Na spotkaniach z koordynatorem zostały też określone oczekiwania uczniów co do uczestnictwa w projekcie.

Podczas spotkania podsumowano również zajęcia przygotowawcze jakie odbyły się w ramach projektu. Uczniowie przygotowywali się z języka angielskiego i odbyli zajęcia kulturoznawcze i interpersonalne. Uczniowie uczyli się również zwrotów w języku greckim. Zajęcia były realizowane z myślą o rozwoju osobistym uczestników projektu i nabywaniu kwalifikacji zawodowych. Miały za zadanie pomóc w osiągnięciu głównego celu oraz wsparcia uczniów w odnalezieniu się w nowym środowisku. Efektem całęgo projektu jest zwiększenie atrakcyjności beneficjentów programu praktyk zawodowych na rynku pracy. 

Ze względu na sytuację epidemiczną większość zajęć odbyła się w formie zdalnej, jednak mimo formy uczniowie wykazali się zaangażowaniem i ogromną determinacją w podnoszeniu swojej wiedzy i umiejętności. Każdy z uczestników odbył łącznie 50 godzin przygotowawczych, w tym 30 godzin z języka angielskiego, 10 godzin zajęć kulturoznawczych oraz 10 godzin zajęć z pedagogiem i koordynatorem projektu.

Uczniowie do Grecji wyjadą już 31 maja. Wraz z opiekunami Panią Elizą Bałdyga, Agatą Sztygiel, Grzegorzem Cichoszem, Dorotą Izydorską oraz kierownikiem wyjazdu Panią Moniką Bogdzińską wyruszą komfortowym autobusem w podróż do malowniczego zakątka u stóp Olimpu

Podczas dwutygodniowego wyjazdu uczniowie oprócz praktyk będą mieli okazję zwiedzić wybrane atrakcje turystyczne Grecji i zapoznać się z kulturą tego kraju. Wierzymy, że nasi uczniowie wrócą bogatsi o wiedzę oraz nowe doświadczenia zawodowe. Projekt ma na celu przygotowanie uczniów do dalszej drogi edukacyjno-zawodowej w kraju lub zagranicą w środowisku międzynarodowym i realizację europejskiej ścieżki kształcenia, wspieranie mobilności uczniów i absolwentów oraz kadry uczącej, zwiększenie konkurencyjności absolwentów na lokalnym, krajowym oraz europejskim rynku pracy, którzy potrafią komunikować się w języku obcym w sytuacjach życiowych i zawodowych, podniesienie jakości i innowacyjności kształcenia zawodowego, zdobycie praktycznego doświadczenia oraz doskonalenie umiejętności językowych;

Projekt „Po doświadczenia zawodowe do Europy” o numerze 2020-1-PL01-KA102-081262 realizowany jest  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” akcji 1 Mobilność edukacyjna programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe w ramach konkursu wniosków 2020.

opracowanie: Eliza Bałdyga/ZS Gąbin
korekta: terazGabin.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

XDXD

0 0

wyjeżdżamy 30 maja w niedziele rano 08:15, 27.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%