Zamknij

Sukcesy uczniów gąbińskiej Szkoły Muzycznej.

14:31, 09.04.2021 | J.Z
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Uczniowie Szkoły Muzycznej w Gąbinie mimo pandemii cały czas się rozwijają i zdobywają laury w ogólnopolskich konkursach. W ostatnim czasie wzięli udział w dwóch konkursach. Swoimi talentami urzekli komisje konkursowe i zdobyli wysokie lokaty. 

Pierwsze wydarzenie trwało od 22 do 24 marca w Krakowie. Organizatorem IV Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznnego im. Iwony Kuźmy „Pianogranie” była Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas fortepianu szkół muzycznych I i II stopnia z całego kraju. Przesłuchania konkursowe odbyły się w formie on-line, na podstawie zrealizowanych nagrań. Soliści zostali podzieleni na 4 grupy wiekowe.

Duży sukces w konkursie odniósł uczeń Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie. Maciej Domagała zdobył Nagrodę Grand Prix oraz I miejsce w konkursie w swojej kategorii wiekowej. Uczeń wykonał trzy utwory: Fantazję c-moll J. S. Bacha, Tarantellę op. 25 J. Zarębskiego, Legendę op. 16 nr 1 I. J. Paderewskiego. Uczeń uzyskał również Nagrodę Specjalną – występ na ogólnopolskiej antenie Radia dla Ciebie.

Kolejny konkurs odbył się 27 marca w Kozienicach. Był to I Kozienicki Festiwal Akordeonowy „Dzień Akordeonowicza”, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej Kanon, Szkoła Muzyczna I stopnia w Kozienicach oraz Rada Rodziców Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas akordeonu szkół muzycznych I stopnia. Podczas przesłuchań zaprezentowało się ponad 60 uczestników ze szkół muzycznych z całej Polski. Soliści zostali podzieleni na 5 grup wiekowych.

Duży sukces w konkursie odnieśli uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie. Jan Zieliński zdobył II miejsce w kategorii III. Uczeń wykonał dwa utwory: Preludium A. Korbiejnikowa, Suitę dziecięcą cz. I, II, III J. Gawriłowa. Wojciech Rzepecki uzyskał Wyróżnienie I stopnia w kategorii I. Uczeń zagrał Menuet J. Ph. Rameau oraz Suitę "Dzielny rycerz" cz. I, II, III K. Naklickiego. Młodych akordeonistów przygotował do konkursu nauczyciel – Maciej Kałamucki.

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MamaMama

0 0

Mieszkańcy Gabina bardzo by sie cieszyli, gdyby w klasie fortepianu zajmowano sie tak naszymi gabińskimi uczniami, jak swoim siostrzeńcem. Nie dość, że ma mamę nauczyciela gry, to musi mieć sopecjalne fory - nauczyciela dyrektora. Czy dyrektor poświeca swój cenny czas innym uczniom? Nie bardzo. Chyba wcale. To chyba jego jedyny uczeń. Uczeń nie z naszej gminy. A wynagrodzenia ida z naszych gąbińskich podatków. Więc może niech idą na nasze dzieci? Na stypendia dla naszych dzieci również. Nie mam nic do dziecka, ale to się dzieje za nasze pieniądze. I my mamy równieŻ zdolne dzieci. 15:38, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%