Zamknij
REKLAMA

Strażacy w hołdzie walczącym o naszą wolność.

19:34, 17.11.2020 | J.Z
Skomentuj fot. terazGabin.pl
REKLAMA

Ochotnicza Straż Pożarna w Gąbinie jest bardzo aktywna w realizacji różnorakich projektów, które ukierunkowane są na lokalną społeczność. Jednym z takich projektów, które strażacy realizują jest zadanie pn. "Patriotyzm i kultura idą w parze...upamiętnienie walczących o wolność poprzez muzykę", którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. 

Projekt polega na upamiętnieniu pamięci narodowej oraz wydarzeń bezpośrednio związanych z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę. W ramach zadania strażacy na czele ze swoją orkiestrą wzięli aktywny udział w uroczystościach organizowanych na terenie Miasta i Gminy Gąbin. Druhowie wzięli udział i dali koncert podczas obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej, zorganizowali koncert z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i dali koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. To ostatnie wydarzenie ze względu na panującą pandemię odbyło się w formule online. Strażacy symbolicznie złożyli kwiaty pod pomnikiem i hołd oddał poczet sztandarowy. Orkiestra podczas jednej z prób dokonała nagrania patriotycznych utworów. Wszystko zostało opublikowane 11 listopada na profilu youtube orkiestry. 

Dzięki realizacji zadania zakupiono kurtki dla orkiestry. Nowe nakrycia wierzchnie pozwolą godnie uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych na terenie województwa mazowieckiego i poza nim oraz uczestniczyć w wydarzeniach podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.  

Projekt pn. "Patriotyzm i kultura idą w parze...upamiętnienie walczących o wolność poprzez muzykę" realizowany jest w ramach ramach konkursu ofert Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz