Zamknij

Orkiestra zagrała z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

23:03, 01.09.2020 | J.Z
Skomentuj fot. terazGabin.pl
REKLAMA

1 września w Gąbinie odbył się Koncert Muzyki Patriotycznej. Organizatorem wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Gąbinie. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18:30 przy pomniku upamiętniającym rozstrzelanych mieszkańców Gąbina.

Orkiestra Dęta działająca przy gąbińskiej jednostce OSP odegrała Hymn Państwowy. Modlitwę w intencji Ojczyzny poprowadził Ksiądz Proboszcz Dariusz Piskorski. Kwiaty złożyła delegacja strażaków oraz Burmistrz Krzysztof Jadczak, który następnie zabrał głos. 

Ze względu na niesprzyjającą pogodę, koncert przeniósł się do gąbińskiego kościoła. Po krótkim przygotowaniu Orkiestra rozpoczęła występ. W repertuarze były poważne utwory patriotyczne takie jak Marsz Pierwszej Brygady, Marsz Polonia czy Rota. Ale były też takie, które mobilizowały żołnierzy do walki i powodowały, że choć na chwilę mogli zapomnieć o trudach wojny. Zebrana publiczność mogła usłyszeć "O mój Rozmarynie", "Oka", "Pierwsza Kadrowa" czy "Myśmy są wojsko". 

Koncert zakończono marszem "Witaj Polsko", którego tytuł idealnie pasował do okoliczności obchodów 81 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. 

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu pn. "Patriotyzm i kultura idą w parze...upamiętnienie walczących o wolność poprzez muzykę" realizowanego w ramach konkursu ofert Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Zadanie dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%