Zamknij
REKLAMA

Maciej Domagała wystąpił w Żelazowej Woli.

10:23, 02.03.2020 | J.Z
Skomentuj fot. SM Gąbin
REKLAMA

W 2019 roku uczeń Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie – Maciej Domagała uczestniczył w cyklu spotkań pt. "Chopinoteka. Warsztaty słuchania". Organizatorem wydarzenia był Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie.

Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni uczniowie szkół muzycznych I stopnia w wieku 9-12 lat, zainteresowani twórczością Fryderyka Chopina. Na podstawie przeprowadzonych przesłuchań oraz castingu wybrane dzieci zakwalifikowały się do prowadzenia cyklu.

"Chopinoteka. Warsztaty słuchania" to cykl zajęć poświęconych gatunkom muzycznym uprawianym przez Chopina, o których uczniowie szkoły muzycznej I stopnia rozmawiają z prowadzącym warsztaty muzykologiem i dziennikarzem. Spotkaniu towarzyszą muzyka na żywo oraz warsztaty śpiewu, tańca, a także goście instrumentaliści.

Pierwsza odsłona cyklu odbyła się 20 marca 2019 r. w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli. Została poświęcona gatunkowi ronda. Dzieci razem z prowadzącymi dr Mariuszem Gradowskim – muzykologiem i dziennikarzem oraz pianistką Weroniką Chodakowską współprowadziły spotkanie. Aktywnie słuchały utworów W. A. Mozarta oraz F. Chopina. Wzięły również udział w warsztacie tańca – krakowiaka.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu Chopinoteka. Warsztaty słuchania odbyło się 22 maja 2019 r. w Żelazowej Woli. Zajęcia dotyczyły popularnych walców F. Chopina zaprezentowanych w wersji koncertowej, wirtuozowskiej i melancholijnej. Warsztaty zostały poprzedzone nauką tańca oraz XIX-wiecznego savoir-vivre.

W dniu 25 września 2019 r. dzieci uczestniczyły w kolejnej Chopinotece, która była poświęcona kompozycji Barkarola Fis-dur op. 60. Zajęciom towarzyszył warsztat śpiewu popularnej włoskiej pieśni oraz minirecital wokalny.

Jedno z listopadowych spotkań miało charakter koncertu przygotowanego przez zespół Arte dei Suonatori, zatytułowanego Frycek idzie na koncert!. Spotkanie odbyło się w Żelazowej Woli. Muzycy przenieśli publiczność do przestrzeni XIX-wiecznego salonu. W programie pojawiły się utwory Marii Szymanowskiej, Wolfganga Amadeusza Mozarta. W rolę młodego kompozytora Frycka… wcielił się Maciej Domagała – uczeń Naszej Szkoły. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz