Zamknij

Gala Noworoczna 2020 [zdjęcia]

09:45, 27.01.2020 | J.Z
Skomentuj
REKLAMA

26 stycznia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Gąbinie odbyła się VIII Gala Noworoczna. W Gali wzięli udział soliści i zespoły ze szkół i przedszkoli działających na terenie Miasta i Gminy Gąbin, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie.

Gala rozpoczęła się od wyjątkowego akcentu. Dyplomy uznania otrzymało kilku mężczyzn, którzy na początku stycznia uratowali życie mężczyźnie. U poszkodowanego wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Akcja wydarzyła się na hali sportowej w Gąbinie. Mężczyzna miał dużo szczęścia bo na miejscu były obecne osoby potrafiące udzielać pierwszej pomocy. Uratowany miał dużo szczęścia. Obecnie dochodzi do zdrowia w szpitalu. Słowa uznania odebrał Wiesław Przybylski, Krzysztof Baranowski, Szymon Borowski i Krzysztof Żaglewski. 

Następnie rozpoczęły się występy artystyczne. Na scenie jako pierwsza zaprezentowała się najmłodsza grupa taneczna z MGOK w Gąbinie - Szalone Stópki. Następnie publiczność mogła podziwiać występ grupy Bajlanda i No Name. Kolejnymi wykonawcami były dzieci z przedszkola w Dobrzykowie. Bardzo ciekawa była "Papierowa Orkiestra" w ich wykonaniu.

Swój występ miały również grupy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie prezentujące taniec towarzyski oraz solistki ze Szkoły Podstawowej w Gąbinie - Weronika Smoczyńska i Amelia Zielińska. W Gali wzięła również udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Czermnie, która w swoim repertuarze miała między innymi bardzo efektywny występ w specjalnie przygotowanych strojach. . 

Podczas Gali wystąpili również uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Muzycznej w Gąbinie. Swój debiut podczas gąbińskich wydarzeń kulturalnych miała grupa Ladies Latino, która funkcjonuje w Ośrodku Kultury. Panie tańczące w zespole zaprezentowały Sambę i Cha-chę. Publiczność przyjęła nowy zespół gromkimi brawami. 

Jako ostatnia zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP Gąbin, która podczas kilkunastominutowego występu zagrała marsze, muzykę rozrywkową i poważną. 

Na zakończenie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie Benedykta Wachowicz. 

 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%