Zamknij
REKLAMA

W Dobrzykowie uczcili pamięć Powstańców Styczniowych.

11:21, 24.01.2020 | J.Z
REKLAMA
Skomentuj
fot. FP Michał Szymajda

22 stycznia o godzinie 18 na cmentarzu w Dobrzykowie odbył się uroczysty Apel Poległych z okazji 157 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Pro Patria Lokalni Patrioci. 

Apel Poległych prowadził Mateusz Kalbarczyk - wiceprezes stowarzyszenia. Po powitaniu przybyłych gości, Ksiądz Profesor Wojciech Kućko pooprowadził moflitwę w intencji poległych. Głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak. W swoim wystąpieniu podziękował stowarzyszeniu Pro Patria za pamięć o historycznych wydarzeniach mających miejsce w naszej okolicy i zapowiedział odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Kunkach. 

Następnie odbył się Apel Poległych, a uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrzykowie przedstawili rys historyczny Powstania. Delegacje złożyły kwiaty. Wśród gości oprócz Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin była Marlena Mazurska - Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, Radni Powiatu Płockiego i zaprzyjaźnione stowarzyszenia i organziacje z gminy Gąbin, Płocka i Gostynina. W uroczystości wzięły również udział poczty sztandarowe OSP Dobrzyków i OSP Grabie Polskie. 

Po złożeniu kwiatów, w blasku iluminacji świetlnej odśpiewano Hymn Narodowy. Na zakończenie Prezes Pro Patrii - Łukasz Strzelecki podziękował za obecność i zaprosił przybyłych na patriotyczne ognisko. Na wszystkich czekały pieczone kiełbaski i wojskowa grochówka. 

źródło: Pro Patria
 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazgabin.pl | Prawa zastrzeżone