Zamknij
REKLAMA

Wernisaż wystawy Anety Gralewskiej odbył się w bibliotece.

14:45, 25.11.2019 | J.Z
Skomentuj
foto. MGPB w Gąbinie
REKLAMA

23 listopada w siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Gąbinie rozpoczął się cykl wydarzeń organizowanych w ramach akcji "Sztuka w Bibliotece", który swoim patronatem został objęty przez Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin. Pierwszym wydarzeniem był wernisaż wystawy obrazów mieszkanki Gąbina - Anety Gralewskiej, która maluje techniką akwarelową. 

Aneta Gralewska z wykształcenia jest pedagogiem i plastykiem. Pracuje w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie. Malarstwem akwarelowym zajmuje się od kilku lat. To jej ulibiona technika malarska. 

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, którzy podziwiali wystawę oraz przygotowaną na tę okoliczność część artystyczną. 

Wystawę otworzyła Ewa Lewandowska - starszy kustosz, bibliotekarz. W swoim wystąpieniu przywitała ona zgromadzonych miłośników sztuki, zaprezentowała sylwetkę artystki oraz zapowiedziała młodych artystów, którzy swoimi wystąpieniami uświetnili ten uroczysty, pełen wzruszeń dzień: Ola Gralewska - śpiew, Ada Dymowska - skrzypce, Mikołaj Gralewski - tekst. 

Autorka obrazów opowiedziała o swojej pasji oraz o tym co ją inspiruje. W czasie podziwiania wystawy chętnie odpowiadała na pytania i dyskutowała ze zgromadzonymi o sztuce, technice i wrażliwości malarskiej. Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki. 

źródło: MGPB w Gąbinie

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz