Zamknij
REKLAMA

Młodzi wokaliści szkolili się pod okiem wybitnej śpiewaczki.

11:53, 25.11.2019 | J.Z
Skomentuj
foto. SM Gąbin
REKLAMA

21 listopada w Szkole Muzycznej I Stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie odbyły się warsztaty wokalne dla uczniów klasy śpiewu solowego Ewy Murzynowskiej. Warsztaty prowadziła prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Prof. Anna Jeremus-Lewandowska była solistką Teatru Wielkiego w Łodzi. Współpracowała m. in. z Warszawską Operą Kameralną, Operetką Warszawską, Polską Operą Kameralną. W swoim repertuarze ma ponad trzydzieści ról operowych, operetkowych oraz partie z repertuaru oratoryjnego. Prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i za granicą. Specjalizuje się w prowadzeniu głosów sopranowych, w szczególności sopranów koloraturowych. Prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Podczas warsztatów wokalnych, które odbyły się w Gąbinie młodzież doskonaliła technikę wokalną. Zwracano szczególną uwagę na interpretację utworów oraz grę aktorską. Po warsztatach prof. dr hab. A. Jeremus-Lewandowska poprowadziła wykład pt. "Śpiewać każdy może - Belcanto jako podstawowa metoda nauczania śpiewu klasycznego". W wykładzie uczestniczyli uczniowie klasy wokalnej Szkoły, uczestnicy zajęć wokalnych w Studium Muzycznym oraz osoby zainteresowane tematyką. 

źródło: Szkoła Muzyczna w Gąbinie

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz