Zamknij
REKLAMA

Gąbin uczcił 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości [zdjęcia]

18:27, 11.11.2019 | J.Z
Skomentuj
REKLAMA

11 listopada w Gąbinie odbyły się obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczysta Msza Święta i apel pod Grobem Nieznanego Żołnierza były uwieńczeniem kilkudniowego programu w gminie Gąbin. 

Msza Święta w intencji Ojczyzny rozpoczęła się o godzinie 12. Przewodniczył jej Ksiądz Proboszcz Andrzej Świderski. W uroczystości wzięły udział liczne poczty sztandarowe, przedstawiciele władz, instytucji i stowarzyszeń oraz Orkiestra Dęta OSP Gąbin pod kierunkiem Pawła Baca. 

Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy obchodów wyruszyli w kierunku Grobu Nieznanego Żołnierza, który znajduje się w parku przy ulicy Płockiej. Po drodze delegacje złożyły kwiaty przy pomniku Józefa Piłsudskiego.

[ZT]50385[/ZT]

Honorową wartę wystawili harcerze z Gąbińskiej Drużyny Harcerskiej "Gradiam". Bardzo budujący jest tak liczny udział harcerzy i zuchów w patriotycznych wydarzeniach na terenie naszej gminy. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się odegraniem Hymnu Narodowego. Następnie odmówiono modlitwę w intencji Ojczyzny. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrzykowie zaprezentowali patriotyczne piosenki i odmówili Apel Poległych. Delegacje złożyły kwiaty i przy dźwięku trąbki zapalono symboliczny znicz. Na zakończenie Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin - Krzysztof Jadczak podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie niepodległościowych wydarzeń, które miały miejsce na terenie gminy Gąbin. Podziękował również mieszkańcom za liczny udział w tegorocznych obchodach. 

Nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości czuwali strażacy z OSP Gąbin oraz Policja. 

[ZT]50390[/ZT]

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz