Zamknij

Pomnik zniszczony. Wieczorem oddali hołd bohaterowi.

21:46, 01.11.2019 | J.Z
REKLAMA
Skomentuj

1 listopada przed południem, Stowarzyszenie Pro Patria z Dobrzykowa poinformowało o zniszczeniu pomnika upamiętniającego Henryka Jóźwiaka ps. "Groźny". Miejsce upamiętniające jego śmierć w walce z grupą operacyjną UB zostało odsłonięte na początku października. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 20:00 członkowie stowarzyszenia i mieszkańcy zebrali się przy pomniku aby oddać hołd Henrykowi Jóźwiakowi i jakby przeprosić za to co się stało. 

Łącznie w spotkaniu wzięło udział kilkanaście osób. Między innymi miłośnicy historii z Płocka, Gąbina i gminy Łąck. Wśród zebranych nie mogło zabraknąć Łukasz Strzeleckiego - Prezesa Pro Patrii. Prezes mówił o działaniach jakie zostały podjęte w związku z ujawnieniem aktu wandalizmu, do którego doszło prawdopodobnie w miniony wtorek.

Podczas spotkania zapalono znicze pamięci i odmówiono modlitwę w intencji Ojczyny i wszystkich poległych w walce o wolną Polskę. Wandale zniszczyli tablicę. Uszkodzenia wskazują na celowe działanie osób postronnych. 

[ZT]50374[/ZT]

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazgabin.pl | Prawa zastrzeżone