Zamknij
REKLAMA

Skansen w Wiączeminie zaprasza na pierwsze urodziny.

14:54, 18.10.2019 | Jakub Ziółkowski
Skomentuj
REKLAMA

 

Minął już rok od momentu uroczystego otwarcia skansenu w Wiączeminie, w którym prezentowane są zabudowania olenderskie. Już w najbliższą niedzielę w skansenie odbędą się obchody pierwszych urodzin. Impreza rozpocznie się o godzinie 10 i trwać będzie do godziny 18. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani historią, kulturą, pięknymi widokami i dobrą zabawą. 

Od godz. 10:00 aż do 16:00 na terenie skansenu trwać będą warsztaty, pokazy i kiermasz. Oficjalne powitanie gości zaplanowano na godz. 14. Chwilę później w Wiączeminie wystąpią lokalne zespoły dziecięce i młodzieżowe, o godz. 15 zagra dla wszystkich orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach. O godz. 15.30 Magdalena Lica-Kaczan, kustosz skansenu, opowie o "1. roku w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim". Potem będzie potańcówka przy muzyce Zespołu Ludowego im. Cecylii Milczarek "Grzybowianki & Grzybowiacy" oraz kapeli podwórkowej "Chłopaki do wzięcia". A o godz. 17 w skansenie wystąpi Kapela Brodów - grupa od 1992 roku prezentująca polską muzykę tradycyjną, utwory świeckie i religijne z obszaru Pierwszej Rzeczpospolitej.

W Wiączeminie będzie można obejrzeć także wystawę fotografii Marka Englisza "Pospolite lecz nieznane - różnorodność roślin w krajobrazie rolniczym" oraz poczęstować się potrawami polskimi i olenderskimi. W planach jest także słodka urodzinowa niespodzianka.

źródło: Skansem w Wiączeminie

 

(Jakub Ziółkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz