Zamknij
REKLAMA

Ziemniak miał swoje święto w Nowym Grabiu. [zdjęcia]

20:17, 06.10.2019 | Jakub Ziółkowski
Skomentuj
REKLAMA

6 października w Nowym Grabiu odbyła się impreza plenerowa pn. "Święto Pieczonego Ziemniaka". Piknik odbył się już po raz dziesiąty. W tym roku w nowych okolicznościach. Odnowione i odbudowane budynki stworzyły pewnego rodzaju dziedziniec. Właśnie tam rozstawione były stoiska z pysznym jedzeniem. Na boisku zlokalizowana była scena i ławki dla widowni. 

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13:30 uroczystą Mszą Świętą, którą odprawił Ksiądz Jarosław Ferenc w przyszkolnej kaplicy. Po Mszy Świętej rozpoczęła się część artystyczna. Występowały dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej. Głos zabrała Dyrektor placówki Barbara Artiomow i Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak. Publiczność mogła także podziwiać grupy taneczne z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkurs kulinarny i wybrano Króla Pyrusia. Został nim ten, który przyniósł na piknik największego ziemniaka. Najmłodsi mogli skorzystać z pompowanej zjeżdżalni, basenu z kulkami i elektrycznych samochodzików.

 

(Jakub Ziółkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz