Zamknij

Co słychać u mistrza? Cały czas zadziwia.

13:50, 22.07.2023 . Aktualizacja: 13:51, 22.07.2023
Skomentuj fot. archiwum prywatne Tymoteusza Jóźwiaka fot. archiwum prywatne Tymoteusza Jóźwiaka

Od 13 do 16 lipca na basenie olimpijskim w Lublinie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w pływaniu. Tymoteusz Jóźwiak - mieszkaniec Jordanowa, zawodnik reprezentujący klub Greens Słupno osiągnął historyczne rezultaty. Nie oddał pola rywalom w żadnej z konkurencji.

Już pierwszego dnia w konkurencji 100 motylem w porannych eliminacjach pobił rekord Polski 15-latków. Jednak to co zrobił w popołudniowym finale, przejdzie do historii Polskiego pływania. Po raz kolejny poprawił rekord Polski z niesamowitym czasem 54.67 i został mistrzem Polski juniorów. Warto zaznaczyć, że osiągnięty przez Tymka czas jest najlepszym czasem w kategorii do 18- lat w Polsce i na mistrzostwach Europy juniorów w Belgradzie, które odbywały się tydzień wcześniej, dałby mu 7 miejsce w finale.

Zaraz po rekordowym występie, bo zaledwie 20 minut później Tymoteusz zdobył tytuł Mistrza Polski na 200m dowolnym. W sobotę Tymek zwyciężył w pełni kontrolowanym przez siebie wyścigu na 400 metrów dowolnym, a w niedzielę z przewagą ponad pięciu sekund nad rywalami zdobył tytuł mistrzowski na 200 m motylem.Warto zaznaczyć, że wyniki na 100 i 200 metrow w stylu motylkowym były lepsze od minimum kwalifikacyjnego na Mistrzostwa Juniorów Stanów Zjednoczonych. Już na początku sierpnia Tymek stanie do walki na tych zawodach.