Zamknij

Pływak z Jordanowa czterokrotnym Mistrzem Polski.

23.00, 13.07.2022 . Aktualizacja: 23.04, 13.07.2022
Skomentuj fot. archiwum prywatne Tymoteusza Jóźwiaka
REKLAMA

W dniach 7-10 lipca na basenie olimpijskim w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w pływaniu. Zawody odbywałuy się w systemie porannych eliminacji i popołudniowych finałów. W czterodniowej imprezie wziął udział mieszkaniec Jordanowa w gminie Gąbin - Tymoteusz Jóźwiak. 

Start w zawodach nasz pływak może zaliczyć do bardzo udanych. Tymek nie dał szans rywalom zdobywając cztery złote medale i jeden brązowy zostając tym samym czterokrotnym Mistrzem Polski. 

Starty w konkurencjach finałowych przyniosły wiele emocji. Tymek był najlepszy w stylu motylkowym na 100 i 200 metrów oraz stylu dowolnym na 200 i 400 metrów. W wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym zajął trzecie miejsce. 

To była główna impreza Tymoteusza w sezonie przedwakacyjnym. Jak widać system przygotowawczy sprawdził się bardzo dobrze. Dwa tygodnie temu Tymek podczas Wielkiego Finału cyklu zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka wygrał wyścigi finałowe na 100 m dowolnym, 100 klasycznym i 100 metrów motylkowym.

Pływanie i sport jest od zawsze wielką pasją Tymka. Nie jest to łatwy sport wymagający żelaznej dyscypliny i systematyczności. To kilka godzin ciężkich treningów każdego dnia, zaczynających się od 6:00 rano. Tymoteusz już wielokrotnie pokazał jak bardzo kocha ten sport i jak potrafi realizować swoje cele. Obecnie trenuje w łódzkim klubie MKS Jedynka Łódź. Natomiast jako mieszkaniec Jordanowa z dumą reprezentuje Miasto i Gminę Gąbin oraz Szkołę Podstawową im Kornela Makuszyńskiego w Borkach.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%