Zamknij
REKLAMA

Kluby rowerowe integrowały się w Luszynie.

10:46, 02.08.2021 | J.Z
Skomentuj fot. MUKS Tandem Gąbin
REKLAMA

31 lipca członkowie Klubu Rowerowego MUKS Tandem Gąbin wzięli udział w integracyjnym rajdzie rowerowym, który odbył się w Luszynie. Oprócz rowerzystów z Gąbina w spotkaniu wzięli udział członkowie klubu KTK Szprycha z Łowicza oraz delegacja klubu Beneqteam z Płocka. W rajdzie wziął udział również Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin  Krzysztof Jadczak. 

Wybór padł na Luszyn nie tylko ze względu na strategiczne położenie, ale także z uwagi na walory krajoznawcze. W miejscowości znajduje się najstarszy w powiecie gostynińskim (z 1595 roku) kościół parafialny, obronny, pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa z zachowanymi niektórymi elementami wyposażenia z okresu fundacji, stanowiący obecnie własność prywatną dwór, a także liczne ślady działań wojennych zarówno z okresu Wielkiej Wojny, jak i II Wojny Światowej. Historię tych miejsc, ludzi, często ich zawiłych losów, przybliżyli z właściwą dla fascynatów pasją miejscowi regionaliści, Pani Katarzyna Kozłowska i Pan Andrzej Matuszewski, prowadzący na co dzień stronę na Twarzaku Pacyna – ocalić od zapomnienia (polecamy!) oraz Ksiądz Administrator luszyńskiej parafii Dariusz Lichman.

Po części krajoznawczej przyszła pora na właściwą integrację, na którą złożyło się wspólne ognisko oraz konkurs na strzelnicy. Ciekawostkę stanowi fakt, iż pomimo licznego udziału panów, pierwsze dwa miejsce w zawodach zajęły panie. Wyborne nastroje uczestników podczas powrotu do Gąbina jeszcze bardziej rozweseliła informacja o pierwszym złotym medalu olimpijskim na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio lekkoatletycznej sztafety mieszanej 4 x 400 metrów, co w jakimś stopniu stanowiło nawiązanie do rajdu, albowiem nasz dzisiejszy prelegent, Pan Andrzej Matuszewski, był przez wiele lat Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Pacynie im. Janusza Kusocińskiego, a szkoła ta znana jest z tego, iż szczególną uwagę poświęca się w niej kulturze fizycznej. Jest ona regularnie wizytowana przez medalistów olimpijskich. Być może wkrótce pojawią się w niej świeżo upieczeni mistrzowie z Tokio? Klub Rowerowy MUKS Tandem Gąbin zapowiada już kolejne wypady do przyjaciół z Łowicza...

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

DupaDupa

0 0

Dworusy z luszyna 02:16, 03.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%