Zamknij

Pojechali Szlakiem Znaczka Turystycznego. Rajd Rowerowy w Gąbinie

11:10, 22.07.2021 Aktualizacja: 13:01, 22.07.2021
Skomentuj fot. MUKS Tandem Gąbin fot. MUKS Tandem Gąbin

Około 120 rowerzystów wzięło udział w I Rajdzie Rowerowym Szlakiem Znaczna Turystycznego, który odbył się w minioną niedzielę w Gąbinie. Organizatorem wydarzenia był Klub Rowerowy MUKS Tandem Gąbin. Okazję do zorganizowania wydarzenia stanowił fakt wydania czterech znaczków turystycznych z wizerunkiem obiektów położonych na terenie Miasta i Gminy Gąbin. Rajd zgromadził wielu kolekcjonerów z całej Polski. 

Przed startem, który zlokalizowany był na gąbińskiej starówce wszyscy mogli wysłuchać opowieści Wiceprezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Gąbińskiej - Lecha Łukaszewskiego na temat historii ratusza w Gąbinie (znaczek turystyczny nr 1055). Kolejnym przystankiem był Dobrzyków gdzie o historii kościoła (znaczek turystyczny nr 1058) opowiedziała dr Bogumiła Zalewska-Opasińśka - regionalista i historyk. Kolejny punkt programu stanowił kościół Aniołów Stróżów w Troszynie Polskim (znaczek turystyczny nr 1057), którego krótki rys historyczny przedstawiła ponownie dr Bogumiła Zalewska-Opasińska. Ostatni etap wycieczki doprowadził uczestników z powrotem do Gąbina, gdzie po skonsumowaniu posiłku regeneracyjnego odbyło się zwiedzanie czwartego znaczkowego obiektu, kamienicy przy Stary Rynek 6 (znaczek turystyczny nr 1056). W miejscu, w którym urodził się Felicjan Sławoj Składkowski, lekarz, legionista, ostatni premier w II Rzeczypospolitej Polskiej, działa Muzeum Ziemi Gąbińskiej, które zgromadziło bardzo interesującą kolekcję pamiątek po bodaj najsłynniejszym mieszkańcu Gąbina. Świetnie wyeksponowane, okraszone interesującym komentarzem Lecha Łukaszewskiego stanowiły ciekawostkę dla uczestników rajdu, przede wszystkim prezentując Felicjana Sławoja Składkowskiego w odmiennym świetle niż stereotypowy przekaz, zwłaszcza podkreślając jego romantyczną naturę w kontaktach z kobietami.

Podczas rajdu nie odnotowano żadnych awarii, wywrotek i innych incydentów. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał specjalny Znaczek Okolicznościowy na pamiątkę udziału w rajdzie.

- Jako organizatorzy dziękujemy: Panu Krzysztofowi Jadczakowi – Burmistrzowi MiG Gąbin – za znaczące wsparcie logistyczne rajdu; Pani dr Bogumile Zalewskiej-Opasińskiej – za prelekcję na temat dziejów Dobrzykowa i kościoła w Troszynie Polskim; Pani Annie Ostrowskiej i Panu Lechowi Łukaszewskiemu – przedstawicielom TMZG – za prezentację dziejów Gąbina; Policjantom z KP w Gąbinie – za dbałość o bezpieczeństwo uczestników rajdu; Kolegom Przodownikom Turystyki Kolarskiej PTTK z Beneqteam Płock – Bernardowi Milewskiemu, Romanowi Sadowskiemu i Piotrowi Sebastianowiczowi – za pomoc w wprowadzeniu grup; i innym zaangażowanym osobom - podsumowują rajd organizatorzy. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%