Zamknij

Wędkarze z Gąbina wybrali Mistrza Koła.

09:42, 29.06.2021 | J.Z
Skomentuj fot. terazGabin.pl
REKLAMA

27 czerwca na pomoście wędkarskim w Koszelówce odbyły się Mistrzostwa Koła Wędkarskiego PZW nr 106 ESOX z Gąbina. W zawodach wzięło udział 17 zawodników, którzy przez kilka godzin łowili ryby w celu uzyskania jak najwyższego wyniku. Wygrywał tez, którego ryby uzyskały największą wagę. Wyłoniono także wędkarza, któremu udało się wyciągnąć z wody najdłuższą rybę. Zawody odbyły się przy pięknej pogodzie i miłej atmosferze. 

Najlepszy wynik, uzyskując tym samym tytuł Mistrza Koła na rok 2021 został Ariel Tarka. Drugie miejsce zajął Bogdan Faryn, a trzecie Grzegorz Pawlewski. Najdłuższą rybę złowił Zbigniew Przybysz. Był to leszcz, który mierzył 28,8 cm. 

W zawodach wzięli udział również juniorzy. W swojej kategorii najlepszy okazał się Jakub Matusiak. Na kolejnych miejscach podium uplasowali się - Sebastian Białkowski i Karol Frątczak. 

Zwycięscy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Nie obyło się bez wspólnej integracji przy grillu przygotowanym przez Zarząd Koła. Podczas oficjalnego zakończenia zawodów oficjalnie przekazano łódź patrolową, która służyć będzie Społecznej Straży Rybackiej. Wędkarze dziękowali samorządowi Gąbina za wsparcie w pozyskaniu łodzi. Okolicznościowy adres odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin - Krzysztof Jadczak. 

Koło PZW nr 106 ESOX z Gąbina jest bardzo prężnie działającą organizacją. Obecnie koło liczy prawie 600 członków. Koło prężnie się rozwija i realizuje wiele ciekawych inicjatyw. Bardzo widoczna jest społeczna praca wędkarzy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób widoczne są pozytywne efekty działalności Koła. Wędkarze podejmują działania proekologiczne i edukacyjne. W Kole działa Społeczna Straż Rybacka, która dba o dobrostan ryb w Jeziorze Zdworskim. Strażnicy często usuwają sieci założone przez kłusowników oraz patrolują akwen. Dzięki ich zaangażowaniu pozostali wędkarze mogą cieszyć się z coraz większych okazów. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%