Zamknij

Super wakacje judoków z Gąbina.

15:26, 20.09.2020 | J.Z
Skomentuj fot. Sakura Judo
REKLAMA

Tegoroczny okres wakacyjny był zdecydowanie inny i swoim charakterem odbiegał od tego, do czego przyzwyczailiśmy się w poprzednich latach. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która diametralnie zmieniła nasze życie i wymusiła zastosowanie nowych rozwiązań i działań. Mimo wielu trudności klub Sakura Judo z Gąbina starał się funkcjonować normalnie, przynajmniej na tyle na ile pozwalały panujące obostrzenia sanitarne i epidemiczne.

Nie samymi treningami żyją młodzi judocy. Tradycją jest, iż w okresie letnim członkowie UKS Sakura Judo wyjeżdżają na obozy sportowe, by doskonalić swoje umiejętności, integrować się i wspólnie spędzać czas na łonie natury. Tak było też i w tym roku. W dniach 27.06 – 07.07.2020 roku dzieci oraz młodzież z klubu Sakura Judo Płock, wraz z  UKS Sakura Warszawa , UKS Siódemka Sochaczew oraz UKJ Kobra przebywali na obozie sportowym w malowniczej mazurskiej miejscowości Olsztynek.

Młodzi judocy z Gąbina wraz z koleżankami i kolegami z ościennych miejscowości, stanowili najliczniejszą grupę obozu. Na młodych sportowców czekały nie tylko treningi na macie ale także wiele innych atrakcji. Brali udział w licznych wycieczkach rowerowych, pływali kajakami po Jeziorze Plusznym Małym zaś wieczorami uczestniczyli w seansach filmowych. Czym byłby wakacyjny wypoczynek bez plażowania? Piękna pogoda tylko zachęcała do spędzania czasu wolnego w pobliżu wody. Błogiego wylegiwania się na plaży nie zakłóciły nawet słynne mazurskie komary, których w tym roku było jakby mniej, co wcale nikogo nie smuciło.. Ostatniego dnia obozu sportowcy otrzymali pamiątkowe certyfikaty udziału w zgrupowaniu sportowym Judo. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowego, wspólnego zdjęcia. W drodze powrotnej zatrzymali się na polach grunwaldzkich, by zwiedzić miejsce jednej z najsłynniejszych bitew średniowiecza.

Wakacyjne działania nie ograniczyły się jedynie do mazurskiego wyjazdu. Najlepsze zawodniczki z UKS Sakura Judo wraz z trenerem Krzysztofem Masztakowskim uczestniczyły w wyprawie kajakowej po jeziorze Zdworskim. Trening połączony z wypoczynkiem pozwolił na przygotowanie do wznowienia treningów w sierpniu br.

Podsumowaniem zajęć wakacyjnych był wyjazd do Warszawy na randorii w klubie Nastula Club. Zajęcia poprowadził Mistrz Olimpijski w Judo z Atlany 96' Paweł Nastula.

- Szczególne podziękowania należą się Urzędowi Miasta i Gminy Gąbin, Szkole Podstawowej w Gąbinie, klubowi Sakura Judo zawodnikom i rodzicom z Miasta i Gminy Gąbin. Doskonała współpraca w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, zaowocowała bogatą ofertą sportowo-rekreacyjną dla naszych młodych podopiecznych.  Dzięki niej mogliśmy spędzić wakacje nie tylko na trenowaniu i budowaniu formy, ale także wypocząć i nabrać pozytywnej energii, tak potrzebnej w trudnych czasach epidemii koronawirusa. - mówią trenerzy Sakura Judo. 

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wstąpienia w szeregi klubu. Treningi odbywają się w poniedziałki i środy od godziny 16,00 na Hali Sportowej w Gąbinie.

źródło: Sakura Judo

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%