Zamknij
REKLAMA

Strażacy z Gąbina wezmą udział w widowiskowych zawodach.

17:06, 07.08.2020 | J.Z
Skomentuj fot. TFC Płock
REKLAMA

W niedzielę 9 sierpnia na starówce w Płocku odbędą się widowiskowe zmagania strażaków pn. Toughest Firefighter Challenge Płock 2020. W zawodach wezmą udział strażacy z całej Europy. Druhowie wystartują indywidualnie oraz w dwóch tandemach. Zawody rozpoczną się około godziny 9:00. 

Zawody będą polegały na pokonaniu specjalnie przygotowane toru. Strażacy wystartują w pełnym umundurowaniu łącznie z aparatem ochrony dróg oddechowych. Organizatorzy przygotowali kilka zadań. Pierwszy etap to bieg po klatce schodowej na wysokość 12 metrów. Strażacy będą musieli wnieść pakiet węży o wadze 19 kilogramów. Następnie na wieżę będą musieli wciągnąć na linie kolejny pakiet zwiniętych węży. 

Po zejściu na dół strażacy będą musieli przesunąć przy pomocy młota metalową sztabę. Następnie strażacy będą biec slalomem z podpiętą linią gaśniczą. Ostatnim zadaniem będzie przeciągnięcie manekina o wadze 80 kg na odległość 30 metrów. 

Zapowiada się wspaniałe widowisko. Jeśli nie macie planów na niedzielę wybierzcie się do Płocka i dopingujcie gąbińskich strażaków. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz