Zamknij

Rowerzyści z Gąbina odwiedzili miasto Ojca Mateusza i serialowe Ranczo.

09:05, 09.07.2020 | J.Z
Skomentuj fot. MUKS Tandem Gąbin
REKLAMA

od 28 czerwca do 4 lipca, członkowie Klubu Rowerowego MUKS Tandem Gąbin uczestniczyli w rajdzie rowerowym on. "Od Ojca Mateusza do Rancza Wilkowyje". Rajd, który zorganizowali zakładał odwiedzenie miejsc nierozerwalnie związanych z dwoma popularnymi serialami - Sandomiorza (Ojciec Mateusz) i Jeruzala (Ranczo). Dzięki wyprawie odwiedzili również wiele, ciekawych miejsc położonych między tymi ośrodkami. 

Po całodniowym zwiedzaniu Sandomierza rowerzyści udali się na północ, gdzie odwiedzili zabytki Wyżyny Lubelskiej. Zobaczyli między innymi do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Zwiedzili Lublin z bardzo interesującym układem Starego Miasta. 

Nie zbarakło chwil zadumy, zwłaszcza podczas wizyty w niemieckim obozie koncentracyjnym na lubelskim Majdanku czy we wsi Wilków, która w 2010 roku została zniszczona podczas powodzi. 

Ekipa MUKS Tandem Gąbin zapoznała się również z historią pałaców w Kozłówce i Lubartowie. Ostatnim akcentem przez dotarciem do filmowych Wilkowyj była eksploracja Woli Gułowskiej - areny działań wojennych podczas Kampanii Wrześniowej 1939 roku, gdzie regularne Wojsko Polskie broniło się najdłużej. Zwiedzili też Wolę Okrzejską - miejsce urodzenia Henryka Sienkiewicza. 

Ostatnim punktem wyprawy był Jeruzal - miejscowość, gdzie nagrywana była większość scen do serialu Ranczo. Uczestnicy rajdu zobaczyli filmowy kościół, sklep i przede wszystkim słynną ławeczkę. 

Przez pięć dni, uczestnicy wyprawy pokonali prawie 500 kilometrów. W doskonałych nastrojach, pełni wrażeń i zdobytej wiedzy, zaopatrzeni w pamiątki i wspomnienia wrócili do domów planując kolejne wyprawy na które zapraszają nie tylko członków Klubu ale wszystkich miłośników jazdy na rowerze i aktywnego spędzania czasu. 

źródło: MUKS Tandem Gąbin
korekta: terazGabin.pl

 

 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz