Zamknij

Juniorzy z Czermna awansowali do ligi wojewódzkiej.

14:08, 29.01.2020 J.Z Aktualizacja: 16:24, 29.01.2020
Skomentuj fot. Unia Czermno fot. Unia Czermno

Runda jesienna w sezonie 2019/2020 była dla juniorów z Unii Czermno, prowadzonych przez Łukasza Woźniaka sezonem pełnym wrażeń, walki i sukcesów. Młodzi piłkarze wywalczyli w minionym roku awans do ligi A1 Junior - drugiego poziomu rozgrywkowego w piłce nożnej juniorów. To wydarzenie miało miejsce 10 listopada w Czermnie.

W ostatniej kolejce zmagań spotkały się dwie drużyny - Kasztelan Sierpc oraz Unia Czermno. Zajmowały one kolejno pierwsze oraz drugie miejsce w tabeli, a co najciekawsze dzielił je tylko jeden punkt różnicy. Zwiastowało to ciekawe starcie, gdyż obie drużyny miały aspiracje na awans do ekstraligi.

Po 90 minutach lepsza okazała się drużyna z naszej gminy. Najpierw karnego w 10 minucie wykorzystał Marcin Erkiet, a wynik meczu po kontrataku w 65 minucie ustalił Mateusz Szymański strzelając bramkę na 2:0.

Pomimo wielkiego zaangażowania i walki w ostatnim meczu, trzeba podkreślić postawę jaka towarzyszyła zawodnikom przez cały sezon. O każde zwycięstwo trzeba było walczyć, a gdy zdarzyły się potknięcia w postaci porażek, drużyna starała się przeanalizować co poszło nie tak i w następnym meczu wychodziła jeszcze bardziej zmobilizowana aby zdobyć 3 punkty. To wszystko złożyło się na awans juniorów z Czermna.

Unia Czermno będzie walczyła w lidze U19 Junior A1. Gminę Gąbin na tym samym szczeblu rozgrywek będzie reprezentować również drużyna Trampkarzy z MKS Błękitni Gąbin. Drużyna z Gąbina zagra jednak w lidzie U14.

W najbliższym sezonie przyjdzie jej mierzyć się z czołowymi drużynami na mapie Polski, takimi jak Polonia Warszawa, Legionovia Legionowo czy Agrykola Warszawa. W czermińskiej drużynie gra wielu zawodników z rocznika 2003 i 2004. Oznacza to, że muszą wielokrotnie mierzyć się ze starszymi piłkarzami posiadającymi lepsze warunki fizyczne.

Klub Unia Czermno, którego Prezesem jest Czesław Sobiecki, ogłasza nabór roczników 2001 i młodszych. Kontakt w tej sprawie do trenera Łukasza Woźniaka - 513-008-751.

źródło: Unia Czermno