Zamknij

Tenisiści z całej Polski rywalizowali w Gąbinie podczas turnieju dla WOŚP.

21:30, 11.01.2020 | J.Z
REKLAMA
Skomentuj

11 stycznia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Gąbinie odbył się III Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju wzięli udział zawodnicy z całej Polski. Był również jeden reprezentant Austrii. Organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy MUKS Beinternactive Gąbin oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00. Na liście startowej znalazło się ponad 100 miłośników tenisa stołowego. Rozgrywki otworzył Burmistrz Krzysztof Jadczak, Prezes klubu MUKS Beinternactive Gąbin Michał Puternicki, Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gąbinie Jacek Klarzyński oraz Kierownik hali sportowej Wiesław Przybylski. 

Zawodnicy podzieleni byli na trzy grupy: Szkoła Podstawowa, Amator i Open. Po rozpoczęciu turnieju miała miejsce licytacja pojedynku z Burmistrzem Krzysztofem Jadczakiem. Licytację wygrała Wiktoria Przytulska z Trębek. Dochód z licytacji zasilił zbiórkę prowadzoną w ramach 28 Finału WIelkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Zgromadzona w hali publiczność mogła podziwiać wiele zaciętych spotkań. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Zakończenie turnieju miało miejsce około godziny 19. Ilość zapisanych osób robiła wrażenie. Sędzią głównym zawodów był Dariusz Krzewicki. Zawodnicy zamiast wpisowego przekazywali datki do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Część laureatów nagrody pieniężne również wrzucało do puszek trzymanych przez wolontariuszy. Tym sposobem oprócz aspektu sportowego, turniej miał akcent dobroczynny. 

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawiała się następująco:
 

  • Szkoła Podstawowa - I miejsce - Jakub Nadolny; II miejsce - Łukasz Nadolny; Jan Królak
  • Amatorzy - I miejsce - Piotr Adamczyk, II miejsce - Piotr Milczarski, III miejsce Rafał Jurek
  • OPEN - I miejsce - Andrzej Wawrzyniak, II miejsce - Tomasz Kowalczyk, III miejsce - Michał Buła
     
(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

mm

2 0

brawo dla piotra milczarskiego ktory zdobyl tytul dzbana roku za jak zwykle wszczynanie awantur i zla atmosfere ktora przycmila katastrofalna organizacje tak to jest jak ktos nie umie przegrywac 03:23, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© terazgabin.pl | Prawa zastrzeżone