Zamknij

Gąbin Biega na podium w Gdańsku.

13:00, 09.12.2019 J.Z Aktualizacja: 17:49, 09.12.2019
Skomentuj fot. Garmin Ultra Race in Poland fot. Garmin Ultra Race in Poland

7 grudnia w Gdańsku odbył się festiwal biegowy Garmin Ultra Race. W zawodach, których trasa była bardzo wymagająca wzięło łącznie 1500 osób. Wśród startujących nie mogło zabraknąć reprezentantów drużyny Gąbin Biega.

Do Gdańska wybrała się trzyosobowa reprezentacja - Katarzyna Jaworska, Dariusz Kiełbasa i Dominik Milewski. Zawody zorganizowane na bardzo wysokim poziomie przypadły do gustu reprezentantom gąbińskiej drużyny. Miało to odzwierciedlenie w osiągniętych wynikach, które jak zwykle były w czołówce startujących biegaczy.

Dominik Milewski wystartował w biegu na 86 km. Ciężka praca i systematyczne treningi opłaciły się. Dominik dobiegł na metę jako pierwszy zdobywając tytuł Króla Pomorza. Trasę pokonał w 7 godzin i 43 minuty. Dariusz Kiełbasa miał do pokonania 52 km. Zajął III miejsce w kategorii wiekowej. Kasia Jaworska miała do pokonania 11 km. Ukończyła bieg w 1 godzinę i 34 minuty. Start w Gdańsku został dofinansowany z budżetu Miasta i Gminy Gąbin w ramach konkursu na rozpowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie Miasta i Gminy Gąbin.

Biegacze z gąbińskiego stowarzyszenia Gąbin Biega już planują kolejne starty. Najbliższe duże zawody, w których chcą wziąć udział to bieg w kopalni soli oraz maraton i półmaraton w Wiedniu.