Zamknij

Szachiści z Gąbina wicemistrzami Polski.

14:12, 02.12.2019 J.Z Aktualizacja: 14:23, 02.12.2019
Skomentuj foto. PUKS Mikołaj Gąbin foto. PUKS Mikołaj Gąbin

W dniach 23-24 listopada w Starachowicach odbyły się XI Mistrzostwa Polski Ministrantów i Służby Liturgicznej w szachach szybkich  i błyskawicznych. Udany start z zawodach mieli szachiści klubu PUKS Mikołaj Gąbin, którzy w klasyfikacji drużynowej zdobyli II miejsce - zarówno w szachach szybkich i błyskawicznych.

Reprezentanci gąbińskiej parafii poprawili swój wynik z ubiegłego roku, gdy zdobyli III miejsce. W mistrzostwach startowało 103 szachistów z 17 diecezji. Nasi szachiści w obydwu turniejach minimalnie ulegli zwycięskiej drużynie ze Świekatowa. Skład drużyny: Aleksandra Szczypawka, Michał Paczkowski, Piotr Szczypawka i  Aleksander Majchrzak.

Indywidualnie najlepiej z naszej drużyny wypadła Ola Szczypawka, która zajęła III miejsce. Zawodnicy już myślą o przyszłorocznych mistrzostwach i obiecują walkę o najwyższą lokatę.

źródło: PUKS Mikołaj Gąbin