Zamknij

Sześciokrotnie stanęli na podium. Gąbin Biega na zawodach w Siemiątkowie.

14:27, 25.11.2019 | J.Z
REKLAMA
Skomentuj
foto. Paweł Szymerski

23 listopada w Siemiątkowie koło Żuromina odbył się V Bieg o Puchar Wójta Gminy Siemiątkowo. W zawodach wzięło udział 190 zawodników. Wśród nich nie mogło zabraknąć silnej reprezentacji drużyny Gąbin Biega, której flaga sześciokrotnie powiewała na podium. 

Bieg na dystansie 10 km nie należał do najłatwiejszych. Kilkukilometrowy odcinek polnymi drogami po piasku, niska temperatura i miejscami silny wiatr nie ułatwiały biegaczom zadania. Mimo to wszyscy bieg ukończyli z bardzo dobrymi czasami. 

Najlepszy rezultat uzyskał Dominik Milewski, który ukończył bieg na IV miejscu OPEN i I miejscu w swojej kategorii wiekowej. Darek Kiełbasa stanął na II miejscu podium w swojej kategorii wiekowej. Dziewczyny Emilia Kruk i Paulina Drążkiewicz były najlepsze wśród zawodników swojej kategorii. Anna Kruk również stanęła na podium - zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. 

Gąbińską drużynę reprezentował także Emil Machała, Sebastian Machała, Krzysztof Kamiński, Krzysztof Chodorowski, Tomasz Wypysiński, Mateusz Stobnicki, Katarzyna Jaworska i Jakub Ziółkowski - Prezes Stowarzyszenia Gąbin Biega. 

Organizatorzy przewidzieli także kategorię drużynową, w której zsumowali czasy poszczególnych zawodników. Drużyna z Gąbina stanęła na II miejscu podium na 9 zgłoszonych ekip. 

Start w Siemiątkowie to pewnego rodzaju podsumowanie sezonu startowego. Członkowie Gąbin Biega jednak nie zwalniają tempa i już przygotowują się do kolejnych występów. Już wkrótce wystartują w Warszawie i Gdańsku. 

zdjęcia: Paweł Szymerski

REKLAMA
(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazgabin.pl | Prawa zastrzeżone