Zamknij

Pływak z Jordanowa nie odpuszcza. Pokonuje wszystkich przeciwników. [zdjęcia]

15:05, 10.10.2019 | Jakub Ziółkowski
Skomentuj
REKLAMA

Mimo trwającego roku szkolnego, Tymek Jóźwiak bardzo intensywnie trenuje. W ostatnim czasie zdobył kolejne złote medale i mistrzostwa. Pobił też swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Około dwa tygodnie temu Tymek zdobył cztery złote medale i tytuł Najlepszego Zawodnika podczas Integracyjnych Zawodach Pływackich o Puchar Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Podczas tych zawodów pobił również rekord na 100 metrów stylem motylkowym.

We wtorek - 8 października Tymek wziął udział w kolejnych zawodach - Grand Prix Warszawsko Mawowieckiego Okręgu Pływackiego. Podczas zawodów zdobył cztery złote medale i pobił rekord na 100 metrów stylem motylkowym 1:07.56. Czas ten jest najlepszym wynikiem w Polsce w historii 11 latków. Od 2017 roku Polski Związek Pływacki nie notuje rekordów Polski dla zawodników 13 letnicy i młodszych, więc można uznać czas Tymka za nieoficjalny rekord Polski. Startując w pozostałych konkurencjach na 50 i 100 metrów stylewm dowolnym oraz 100 metrów stylem zmiennym Tymek triumfował poprawiając za każdym razem swoje rekordy życiowe. W starcie na 100 metrów stylem dowolnym Tymek ustanowił drugi czas w historii jedenastolatków z łączną stratą 0,01 sekundy do rekordu polski.

 

(Jakub Ziółkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%