Zamknij
REKLAMA

Pomoc przyjdzie na czas. Ratownicy już po egzaminie.

09:59, 18.10.2021 | J.Z
Skomentuj fot. Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin
REKLAMA

10 października zakończył się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy realizowany w ramach projektu Stowarzyszenia Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin pn. "By pomoc przyszła na czas. Szkolenie dla mieszkańców z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia" dofinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Miasto i Gminę Gąbin. 

Uczestnicy kursu, którzy przez 66 godzin nabywali wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przystąpili do egzaminu państwowego. Każdy z nich miał do wykonania kilka zadań. Prawidłowość wykonania procedur oceniała komisja składająca się z lekarza oraz ratowników medycznych. 

Po zaliczeniu egzaminu przyszedł czas wręczenia certyfikatów i zaświadczeń. Kursanci jako upominek otrzymali również praktyczne prezenty - wielofunkcyjne noże ratownicze. 

Realizacja projektu polegającego na nauce mieszkańców udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy to jeden z najważniejszych projektów Stowarzyszenia Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin. Nie ma chyba nic ważniejszego niż możliwość uratowania komuś życia. Niektórzy z kursantów mogli już wykorzystać nabyte umiejętności w praktyce. Kilku uczestników kursu brało udział w akcji ratowniczej jaka miała miejsce w minioną sobotę w Topólnie. Poszkodowanemu kierowcy udało się przywrócić funkcje życiowe. 

To nie koniec projektów stowarzyszenia w tym roku. Już wkrótce rozpocznie się kolejny, tym razem skierowany do seniorów. 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu "I Ty możesz służyć Ojczyźnie" w kwocie 16363 zł. Wartość całego zadania wynosi 20500 zł.

[ZT]51999[/ZT]

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%