Zamknij
REKLAMA

Ten sprzęt ratuje życie. Firma Fructoplant udostępniła go mieszkańcom

10:47, 09.07.2021 | J.Z
Skomentuj fot. Fructoplant
REKLAMA

Firma Fructoplant z Gąbina, której siedziba znajduje się przy ulicy Kielniki w Gąbinie we współpracy z firmą OBP PROEDUKO podjęła decyzję o zakupie mobilnego defibrylatora AED, który został zamontowany przy wejściu na teren firmy. Urządzenie jest zamknięte w specjalnej kapsule. Każdy z mieszkańców oraz pracowników firmy może z niego skorzystać w przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia u osoby, która znajduje się w pobliżu. Sprzęt jest dostępny bez ograniczeń czasowych. 

Użycie defibrylatora zwiększy szanse na przeżycie osób poszkodowanych. W Polsce z przyczyn związanych z nieprawidłowym działaniem serca rocznie umiera ponad 160 tys. osób. Wśród tych przypadków większość stanowią ofiary nagłego zatrzymania krążenia (NZK), często mylonego z zawałem. Podczas akcji ratunkowej istotna jest każda minuta, dlatego tak ważny jest dostęp do urządzeń, które wspomagają ratowanie życia.

 - AED zlokalizowane przed bramą wjazdową do biura Fructoplant Sp. z o.o. to jeden z najnowocześniejszych defibrylatorów. W przypadku wystąpienia sytuacji zagrożenia życia korzystanie z urządzenia powinno być możliwie jak najbardziej ułatwione. Egzemplarz Lifepak® CR2, który udostępniamy wszystkim potrzebującym wyposażony jest w system wydawania instrukcji głosowych. Dodatkowo urządzenie samo sprawdza rytm pracy serca i podejmuje decyzję o konieczności defibrylacji - mówią przedstawiciele firmy Fructoplant. 

Urządzenie jest zarejestrowane w ogólnopolskiej bazie defibrylatorów AED pozwalającej na szybką lokalizację urządzeń na terenie całego kraju.

 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%