Zamknij

Wydarzenia z Gąbina nominowane do wydarzenia roku. Oddaj swój głos.

08:49, 20.02.2021 | J.Z
Skomentuj fot. Tygodnik Płocki
REKLAMA

Dwa wydarzenia z Gąbina zostały nominowane do zaszczytnego tytułu "Wydarzenie Roku 2020" w plebiscycie "Wydarzenie z Tumskiego Wzgórza 2020" organizowanym przez Tygodnik Płocki. Do konkursu nominowano wiele wydarzeń, które zostały podzielone na kilka kategorii. W kategorii "Na Mazowszu Płockim" nominowano budowę obwodnicy Gąbina oraz odnowienie pomnika upamiętniającego rozstrzelanych mieszkańców Gąbina, który znajduje się w lesie na Trakcie Grabskim. 

Odnowienie pomnika, godne upamiętnienie zamordowanych mieszkańców Gąbina. 

Wydarzeniem, które otrzymało nominację jest odnowienie pomnika upamiętniającego rozstrzelanych mieszkańców Gąbina. Pomnik znajduje się w pobliżu gąbińskiego stadionu na trakcie Grabskim. Zadanie zrealizowało Stowarzyszenie Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin i to właśnie ta organizacja została wyznaczona do odbioru ewentualnej nagrody. Oprócz odnowienia pomnika powstało kilka artykułów przybliżających historię tamtego wydarzenia. Dzięki temu pamięć o lokalnej historii jest cały czas żywa i niezapomniana. 

Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści NMP.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

[ZT]50983[/ZT]

Budowa obwodnicy...

Budowa obwodnicy Gąbina była bardzo ważnym i kosztownym zadaniem. Powstał nowy przebieg drogi wojewódzkiej, ronda, skrzyżowania i inna infrastruktura towarzysząca. Do przekazania nagrody w tym wydarzeniu został nominowany Adam Struzik - Marszałek województwa mazowieckiego oraz Krzysztof Jadczak - Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin. 

Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści NMP.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

[ZT]50653[/ZT]

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

GabiniakGabiniak

3 1

Oczywiście odnowienie tego pomnika to rzecz godna pochwały i dobrze, że się udało. Nie mniej jednak nominowanie tego działania do takiej nagrody to troszkę śmiech na sali organizatorów konkursu. 09:51, 20.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LinaLina

0 2

"Niemniej" jest słowem, które piszemy łącznie. 23:44, 21.02.2021


0%