Zamknij
REKLAMA

Biskup wydał dyspensę. Kościoły otwarte - z ograniczeniami.

11:11, 24.10.2020 | J.Z
Skomentuj fot. terazGabin.pl
REKLAMA

Mimo wprowadzenia kolejnych restrykcji, kościoły pozostały częściowo otwarte. Biskup Piotr Libera wydał jednak dyspensę dla wiernych w Diecezji Płockiej. 

Od soboty cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie, a to oznacza, że limit wiernych w kościele został zmniejszony do 1 osoby na każde 7 metrów kwadratowych w świątyni przy zachowaniu 1,5-metrowej odległości. Biskup Piotr Libera wydał jednak dekret, w którym przyznał wiernym w Diecezji Płockiej dyspensę. 

- Przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie proszę, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, podejmowały dzieła miłosierdzia oraz na różne inne sposoby wyrażały i realizowały swoje poczucie przynależności i odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła, szczególnie w jego lokalnym, parafialnym wymiarze. Zachęcam też do regularnej duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe - napisał biskup Libera. 

Biskup zaapelował do księży o organizację transmisji mszy w internecie, a także o modlitwę za osoby zakażone koronawirusem oraz udzielającym im pomocy personelowi medycznemu, służby sanitarne i mundurowe oraz przedstawicieli władz. Dyspensa obowiązuje od 23 października do odwołania. 

źródło: portalplock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz