Zamknij
REKLAMA

Idź na wybory, wygraj auto za 800 tys. zł. Dla strażaków.

11:03, 26.06.2020 | J.Z
Skomentuj fot. MSWiA
REKLAMA

To apel do mieszkańców gmin do 20 tys. mieszkańców. W każdym województwie gmina z najwyższą frekwencją podczas wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

To szansa m.in. dla gmin z powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Akcja zyskała nazwę "Bitwa o wozy". O planie na aktywizację społeczeństwa (wybory zaplanowano w niedzielę 28 czerwca) mówił niedawno wiceminister Maciej Wąsik. 16 pojazdów o wartości ok. 800 tys. zł każdy sfinansuje w całości MSWiA. Dal małych gmin to potężna kwota, nie do udźwignięcia z własnego z budżetu, nawet jeśli są możliwości uzyskania 50-60 proc. dotacji. Inspiracją dla programu "Bitwa o wozy" były m.in. zeszłoroczne akcje profrekwencyjne samorządów.

W 2019 r. w wyborach do Sejmu i Senatu wzięło udział 61,7 proc. uprawnionych. Najwyższa frekwencja była w województwie mazowieckim – 69,5 proc. Rekordowo w skali kraju było w Wilanowie (dzielnica Warszawy) - aż 85,2 proc.! Ale Wilanów nie będzie się oczywiście "bił o wozy", nie jest gminą do 20 tys. mieszkańców. 

źródło: portalplock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz