Zamknij
REKLAMA

Idź na wybory, wygraj auto za 800 tys. zł. Dla strażaków.

11:03, 26.06.2020 | J.Z
Skomentuj fot. MSWiA
REKLAMA

To apel do mieszkańców gmin do 20 tys. mieszkańców. W każdym województwie gmina z najwyższą frekwencją podczas wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

To szansa m.in. dla gmin z powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Akcja zyskała nazwę "Bitwa o wozy". O planie na aktywizację społeczeństwa (wybory zaplanowano w niedzielę 28 czerwca) mówił niedawno wiceminister Maciej Wąsik. 16 pojazdów o wartości ok. 800 tys. zł każdy sfinansuje w całości MSWiA. Dal małych gmin to potężna kwota, nie do udźwignięcia z własnego z budżetu, nawet jeśli są możliwości uzyskania 50-60 proc. dotacji. Inspiracją dla programu "Bitwa o wozy" były m.in. zeszłoroczne akcje profrekwencyjne samorządów.

W 2019 r. w wyborach do Sejmu i Senatu wzięło udział 61,7 proc. uprawnionych. Najwyższa frekwencja była w województwie mazowieckim – 69,5 proc. Rekordowo w skali kraju było w Wilanowie (dzielnica Warszawy) - aż 85,2 proc.! Ale Wilanów nie będzie się oczywiście "bił o wozy", nie jest gminą do 20 tys. mieszkańców. 

źródło: portalplock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%