Zamknij
REKLAMA

Rocznica uchwalenia Konstytucji w innej formie.

12:40, 01.05.2020 | J.Z
Skomentuj
REKLAMA

3 maja w Gąbinie każdego roku odbywają się obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Często to wydarzenie łączone jest z Dniem Strażaka. W tym roku ze względu na panującą epidemię, upamiętnienie tego historycznego wydarzenia będzie miało symboliczną formę. Nie będzie uroczystości pod pomnikiem, a kwiaty złożą tylko przedstawiciele władz gminy. 

O godzinie 12:00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią, Msza Święta będzie transmitowana za pośrednictwem facebooka. 

Po Mszy Świętej pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w imieniu mieszkańców kwiaty złoży Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gąbin Edward Wilgocki. Część pod pomnikiem odbędzie się bez udziału mieszkańców. 

- Mimo, iż tegoroczne obchody odbędą się w ograniczonej formie, postarajmy się indywidualnie uczcić 229. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wywieśmy tego dnia flagi oraz celebrujmy tę ważną dla Polski datę w domach, przestrzegając zaleceń i panujących obostrzeń sanitarnych. - czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Gąbin. 

źródło: UMiG Gąbin

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%