Zamknij
REKLAMA

Ruszy targowisko miejskie. Wydano listę obowiązujących zasad.

21:17, 21.04.2020 | J.Z
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

21 kwietnia Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak wydał zarządzenie dotyczące zasad korzystania z targowiska miejskiego przy ulicy Wspólnej w Gąbinie. Dokument wydano w oparciu o rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 roku. Zarządzenie określa zasady korzystania z targowiska, które obowiązywać będą sprzedających i kupujących. 

Zgodnie z treścią zarządzenia, na targowisku dopuszcza się handel tylko produktami spożywczymi, w tym płodami rolnymi oraz artykułami toaletowymi i środkami czystości. 

Liczba klientów na targowisku nie może przekraczać 4 osób na jedno miejsce handlowe. O ilości wchodzących w danym czasie na targowisko decydować będzie pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Gąbinie. Przy jednym stoisku nie może przebywać więcej niż 4 osoby kupujące z zachowaniem obowiązującego dwumetrowego dystansu. Handlujący powinien dezynfekować ręce po każdym kontakcie z pieniędzmi. Każdy handlujący powinien zapewnić swoim klientom płyn do dezynfekcji rąk oraz rękawiczki jednorazowe. Na straganach z żywnością klienci nie mogą dotykać produktów. 

Każdy klient wchodzący na targowisko zobowiązany jest do dezynfekcji rąk lub założenia jednorazowych rękawiczek. Dezynfekcję rąk lub założenie jednorazowych rękawiczek należy wykonać przy każdym stoisku handlowym, na którym będą robione zakupy. Na targowisku obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Poruszać należy się w odległości nie mniejszej niż 2 metrów od siebie, chyba że zachowanie tej odległości jest niemożliwe ze względu na opiekę nad dzieckiem do ukończenia 13 roku życia lub osobę niepełnosprawną czy niesamodzielną ze względu na swój stan zdrowia. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

CiekawyCiekawy

0 0

Jak są osoby handlujący odzieżą, Art. przemysłowymi, tekstyliami to dlaczego ich dyskryminujecie?
Na innych targowiskach dozwolony jest handel wszystkimi artykułami.
Co z rezerwacją osób, którym nie pozwalacie handlować na targowisku? 10:16, 22.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%