Zamknij
REKLAMA

Miesiąc dłużej na rozliczenie z fiskusem.

13:19, 05.04.2020 | J.Z
Skomentuj
REKLAMA

Co roku do Urzędu Skarbowego w Płocku wpływa ok. 100 tys. PIT-ów od mieszkańców Płocka i powiatu ziemskiego. Tym razem ze względu na zagrożenie koronawirusem można się rozliczać miesiąc dłużej niż zwykle.

Już niemal wszyscy rozliczają się z dochodów z poprzedniego roku drogą elektroniczną. Jest jednak niewielka grupa osób, które wciąż z papierowym zeznaniem zgłaszają się do siedziby płockiego urzędu lub wysyłają PIT pocztą. Pierwotny plan zakładał, że wszyscy będą mieli czas na rozliczenie się do 30 kwietnia.

Z powodu pandemii Ministerstwo Finansów wydłużyło termin o miesiąc, do 31 maja br. W tym czasie można składać lub korygować zeznania podatkowe, a także np. dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1 proc. podatku.

W usłudze Twój e-PIT ministerstwo udostępniło już wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe PIT-37 i PIT-38. Jednak jeśli ktoś korzysta z odliczeń, musi samodzielnie nanieść poprawki. Warto pamiętać, że Twój e-PIT nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą.

źródło: portalplock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%