Zamknij
REKLAMA

Szkoły zamknięte do Wielkanocy. Wprowadzono stan epidemii.

19:49, 20.03.2020 | J.Z
Skomentuj
REKLAMA

W ciągu kilkunastu dni możemy mieć kilkanaście tysięcy chorych. Przygotowujemy się na to - mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski. W Polsce ogłoszono stan epidemii.

Podczas piątkowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, która zakończyła się po godz. 19, padło wiele nowych, bardzo ważnych informacji. Ogłoszono stan epidemii. Co to oznacza? Minister zdrowia na terenie Polski, a wojewodowie na terenie województw mogą wyznaczyć role w zwalczaniu epidemii. Można np. delegować kogoś do pracy na tym obszarze, który jest niezbędny, żeby powstrzymać epidemię.

- Mamy ponad 400 osób zarażonych koronawirusem, dziś ponad 50 osób zostało zarażonych, 900 osób jest hospitalizowanych. To upoważnia mnie do podpisanie rozporządzenia wprowadzającego stan epidemii - mówił Łukasz Szumowski.

Niezwykle istotna sprawa to dyscyplina wszystkich Polaków. Nie popełnijmy błędów Włochów czy Hiszpanów! Apele apelami, ale jest i bat. 

- Za nieprzestrzeganie kwarantanny wprowadzamy bardziej surowe kary - zapowiedział premier Morawiecki. Kara wzrosła z 5 tys. zł do aż 30 tys. zł!

Premier poinformował, że szkoły będą zamknięte do Wielkanocy. A minister edukacji dodał, że według stanu na dziś rok szkolny nie powinien być przedłużony.

źródło: portalplock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

RrRr

1 0

Ludzie i tak pojadą do pracy za granicę,nie zwracając uwagi na zagrożenie że mogą bliskich zakazić,jeszcze nie dotarło do tępych łbów jaka jest sytuacja? Może być i 50000 tyś kary polactwo nie zrozumie. 20:19, 20.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz