Zamknij

Łukasz Strzelecki odznaczony medalem Pro Patria.

09:19, 09.03.2020 | J.Z
REKLAMA
Skomentuj
fot. wrealu24.tv

21 lutego podczas Gali Kwartalnika "Wyklęci", która odbyła się w Krakowie wręczono medale Pro Patria przyznawane przez Kierownika do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Jednym z wyróżnionych był mieszkaniec gminy Gąbin.

Podczas Gali odznaczony został Łukasz Strzelecki - Prezes Stowarzyszenia Pro Patria z Dobrzykowa. Dobrzykowskie Stowarzyszenie pod kierownictwem Łukasza Strzeleckiego od samego początku istnienia aktywnie prowadzi działalność upamiętniającą lokalną historię. Dzięki zaangażowaniu miłośników historii udało się doprowadzić do ekshumacji i godnego pochówku szczątków żołnierzy i kolejarzy znalezionych na dobrzykowskim cmentarzu czy upamiętnienia Henryka Jóźwiaka ps. Groźny przy rondzie na ulicy Golonka w Gąbinie. 

- Nagroda to docenienie nie tylko moich działań, ale również przyjaciół ze Stowarzyszenia Pro Patria. Chciałbym serdecznie podziękować za Wasz wkład i zaangażowanie we wszystko, co zrobiliśmy do tej pory. Nie zwalniamy tempa, jeszcze wiele pracy przed nami. - mówi Łukasz Strzelecki.

[ZT]49879[/ZT] 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazgabin.pl | Prawa zastrzeżone