Zamknij
REKLAMA

Strażacy z Gąbina podsumowali miniony rok. Poświęcili specjalistyczny sprzęt.

12:21, 27.01.2020 | J.Z
REKLAMA
Skomentuj

25 stycznia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie podsumowali miniony rok podczas Walnego Zebrania. W 2019 roku druhowie z OSP Gąbin brali udział w 263 akcjach ratowniczo-gaśniczych co uplasowało ich na pierwszym miejscu w powiecie płockim. Oprócz działalności ratowniczej organizowali różne uroczystości, szkolili mieszkańców gminy i pozyskali dużą ilość nowego sprzętu.

Wszystko dzięki dobrej współpracy z samorządem gminy i województwa mazowieckiego, Państwową Strażą Pożarną, strukturami rządowymi, szkołami i innymi instytucjami. Druhowie z Gąbina bardzo aktywnie występują po środki zewnętrzne. W minionym roku ochotnicy z Gąbina złożyli kilkanaście różnych wniosków o pomoc finansową. W tworzenie projektów zaangażowani są sami strażacy, którzy poświęcają swój wolny czas. 

W zebraniu uczestniczyła Selena Majcher - reprezentująca Ministra Macieja Małeckiego, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego i członek OSP Gąbin, Krzysztof Jadczak - Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin, Edward Wilgocki - Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gąbin, st. bryg. Grzegorz Padzik - Komendant Miejski PSP w Płocku, druh Karol Podleśny - członek Komisji Rewizyjnej Zarządu Głównego ZOSP RP oraz ks. Andrzej Zakrzewski - Diecezjalny Kapelan Strażaków. 

Walne zebranie rozpoczęło się uroczystym wprowadzeniem sztandaru i odegraniem hymnu "Rycerze Floriana". Minutą ciszy uczczono zmarłych strażaków. Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej otrzymali odznaki. Podziękowano również strażakom, którzy w minionym roku byli najbardziej aktywni. Odbyło się także ślubowanie nowoprzyjętych druhów. Zaproszonym gościom wręczono podziękowania za wsparcie w pozyskaniu specjalistycznego sprzętu. Zebrani wysłuchali sprawozdań i obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą aktywność minionego roku. 

Na zakończenie zebrania odbyło się poświęcenie fabrycznie nowej przyczepy transportowej do transportu ładowarki teleskopowej i całego osprzętu. Druhowie z Gąbina na zakup przyczepy pozyskali wsparcie finansowe z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Samorządu Województwa Mazowieckiego i przeznaczyli środki własne. Dzięki pozyskaniu przyczepy, skróci się czas oczekiwania na specjalistyczny sprzęt podczas akcji w najbardziej odległych miejscach na terenie gminy Gąbin i całej okolicy. 
 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazgabin.pl | Prawa zastrzeżone