Zamknij
REKLAMA

Idzie z wielbłądem przez świat. Zatrzymała się w Gąbinie.

15:23, 26.11.2019 | J.Z
Skomentuj
fot. Une fille, un chameau FP
REKLAMA

22 letnia Edmee Mommeja uratowała wielbłąda z francuskiego cyrku. Zwierze jest niesamowicie przyjazne i łagodne ale widać, że ma za sobą traumatyczne przeżycia. Samo wykupienie nie byłoby może czymś nadzwyczajnym. Wyjątkowe i wydawałoby się nieosiągalne jest to co młoda kobieta chce zrobić ze swoim dwugarbnym przyjacielem. Edmee z Francji chce na pieszo dotrzeć do Mongolii, gdzie wielbłąd zostanie wypuszczony w swoim naturalnym środowisku. Na zimę zatrzymała się...w Gąbinie. 

Od jakiegoś czasu na naszą redakcją skrzynkę otrzymujemy informacje o wielbłądzie, który przechadza się na jednej z posesji na terenie Gąbina. Początkowo nie chciało się nam w to wierzyć ale okazało się, że to jednak prawda. 

Edmee jest 22 letnią obywatelką Francji. Bardzo kocha zwierzęta i chce zapewnić wielbłądowi najlepsze warunki. Młoda podróżniczka na swojej stronie wyjaśnia, że chce wypuścić zwierzę w dobrych warunkach na farmie gdzie żyją inne wielbłądy. Aby tego dokonać potrzeba kilku lat...

W okresie letnim kobieta wraz z wielbłądem nocuje pod gołym niebem lub korzysta z życzliwości ludzi, krótych spotyka na trasie. Na zimę potrzebowała schronienia na dłużej. Taką pomoc otrzymała właśnie w Gąbinie. 

Podróż na wschód będzie bardzo trudna i wymagająca. Konieczne jest również zdobycie wszelkich pozwoleń. W internecie ogłoszono zbiórkę pieniędzy, które będa przeznaczone na realizację misji uratowania zwierzęcia. Zbiórkę można wesprzeć tutaj.

 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz