Zamknij
REKLAMA

Kolejny punkt wymazowy w Płocku. Tym razem przy ul. Chemików.

15:22, 06.11.2020 | J.Z
Skomentuj Fot. Emil Grochowski/ Portal Płock
REKLAMA

Od czwartku, 5 listopada, w Płocku działa kolejny punkt typu "drive thru". Charakterystyczny namiot stanął na parkingu PKN Orlen przy ul. Chemików. Będzie czynny przez cały tydzień.

W Płocku przybywa punktów, w których dokonywany jest pobór wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Kolejny namiot punktu typu "drive thru" został ustawiony na parkingu PKN Orlen przy ul. Chemików 7 - między ulicami Chemików i Zglenickiego. Punkt będzie czynny 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godzinach 16-19, a w soboty i niedziele od godz. 9 do 12. 

- Na pobranie wymazu mogą się zgłaszać pacjenci ze skierowaniem - podają w Centrum Medycznym Medica. - W punkcie nie będzie można wykonać testu komercyjnie, a więc odpłatnie - dodają.

To już trzeci taki punkt w Płocku. Dołącza on tym samym do tych istniejących przy Szpitalu Św. Trójcy i w al. Kobylińskiego. Nie wykluczone, że wkrótce do tej listy dołączą kolejne. Punkty "drive thru" działające w Płocku są bowiem przepełnione. 

Przypomnijmy, punkt "drive thru" to miejsce, w którym możemy zostawić wymaz do testów na obecność koronawirusa w organizmie. Pierwotnie badanie wykonywane było tylko w samochodzie pacjenta - tak by zminimalizować ryzyko zakażenia. Obecnie obsługiwani są także pacjenci, którzy przyjdą do punktu pieszo. By móc skorzystać z badania konieczne jest skierowanie od lekarza. Jego wykonanie jest bezpłatne.

źródło: portalplock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz