Zamknij
REKLAMA

Wsparcie dla seniorów w gminie Gąbin. Jak to działa?

11:24, 24.10.2020 | J.Z
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Ministerstwo rodziny i polityki społecznej uruchomiło specjalny serwis internetowy wspierajseniora.pl. na nim można zgłosić swoje dane; będą one następnie trafiły do konkretnych ośrodków pomocy społecznej. Osoby w wieku powyżej 70 lat uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Można też zgłosić się za pośrednictwem infolinii. 

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

Jak realizowany jest program „Wspieraj Seniora” w gminie Gąbin?

1. Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów pod numer telefonu 22 505 11 11.

2. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej.

3. Pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się telefonicznie z Seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu tej grupie Seniorów zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Koszty zakupów, posiłku oraz innych niezbędnych artykułów podstawowej potrzeby pokrywa Senior, natomiast usługa dostarczenia ich jest nieodpłatna.

Ośrodek pomocy społecznej zaprasza do współpracy wolontariuszy, harcerzy, żołnierzy WOT, członków ochotniczych straży pożarnych.

źródło: MGOPS w Gąbinie
grafika: senior.gov.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MirosławMirosław

3 0

Zaprasza wolontariuszy, harcerzy itd??????? Do pomocy??? A gdzie ci, którzy biorą pieniądze a nie pracują, np. pracownicy jednostek samorzadowych? Leżą??? 11:53, 24.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz