Zamknij

Brawurowa akcja Policji w Woli Łąckiej.

10:00, 30.11.2021 | .
Skomentuj foto: KMP Płock
REKLAMA

To była bardzo dobrze zorganizowana akcja płockich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W jej wyniku funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 20 kg narkotyków, które miały trafić na okoliczny rynek. Podejrzani o wprowadzanie do obrotu i posiadanie zabronionych substancji to mężczyźni w wieku od 24 do 27 lat. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, czwórka podejrzanych została tymczasowo aresztowana.

Policyjna akcja uderzająca w przestępczość narkotykową przeprowadzona została w minioną środę rano w miejscowości Wola Łącka. Tam policjanci na drodze krajowej zatrzymali do kontroli dwa pojazdy. Kryminalni w wyniku operacyjnych ustaleń mieli wiedzę, że podróżujący tymi pojazdami mężczyźni mogą wprowadzać do obrotu narkotyki. Ustalenia policjantów okazały się trafne.

- W jednym z pojazdów, którymi podróżowali podejrzani, policjanci zabezpieczyli znaczne ilości marihuany, zapakowane w foliowe worki. W kolejnym z aut również ujawnili narkotyki. W tropieniu ukrywanych środków udział brała Ajra, policyjny pies służbowy wraz ze swoim przewodnikiem. W pojazdach policjanci zabezpieczyli blisko 4,5 kg marihuany. Ale to był  dopiero początek realizacji kryminalnych z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy. - mówi podkom. Marta Lewandowska - Oficer Prasowy KMP w Płocku

Na terenie posesji jednego z zatrzymanych policjanci ujawnili ponad 15 kg narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę i kokainę, które 26-latek ukrywał w foliowych workach w beczkach.  W tym czasie kolejni policjanci przeszukiwali w Płocku mieszkanie wynajmowane przez kolejnego z zatrzymanych, gdzie znaleźli kilkadziesiąt gramów nielegalnych środków. Efektem policyjnej akcji, było zabezpieczenie blisko 20 kg narkotyków, które miały trafić na okoliczny rynek.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu sierpeckiego (24-27 lat). Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Rejonowej w Gostyninie wszczął śledztwo i przedstawił wszystkim podejrzanym zarzut wprowadzenia do obrotu narkotyków. Za ten czyn grozi im do 12 lat więzienia. Ponadto 26- i 27-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zdecydował, że wszyscy zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

źródło: KMP Płock

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SzyszuniaSzyszunia

6 1

Bravo , wszystkich tych handlarzy i dilerów wyłapać !!!👌👌 20:01, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

straszny_zbójstraszny_zbój

1 0

Oczywiście to świetnie, że ich złapano, ale na czym polegała ta brawura z tytułu? Zdaje się, że po prostu zatrzymano te pojazdy i nie było przy tym pościgów, strzelanin, szarpaniny, przewagi liczebnej przestępców lub czegoś podobnego? Trochę szanowny autor popłynął :) 07:01, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%