Zamknij
REKLAMA

Zbiórka zboża dla pogorzelców zakończona sukcesem.

22:00, 16.07.2021 | J.Z
Skomentuj fot. terazgabin.pl
REKLAMA

6 lipca w Adamowie (gmina Szczawin Kościelny) doszło do dużego pożaru. Spaleniu uległ budynek gospodarczy, w którym przetrzymywane było zboże dla hodowanych w gospodarstwie zwierząt. Spaleniu uległo około 60 ton ziarna. Aby zwierzęta przeżyły konieczne było jak najszybsze dostarczenie zboża gospodarzom. 

Na sytuację szybko odpowiedzieli strażacy z Gąbina, którzy we współpracy z sołtysami sołectw gminy Gąbin zorganizowali zbiórkę. Sołtysi bardzo pozytywnie odpowiedzieli na inicjatywę zbiórki. Puścili wieść w swoich sołectwach, a mieszkańcom nie trzeba było dwa razy mówić. Dostarczali workowane zboże do sołtysów. A było tego sporo...

Zboże przeznaczyli mieszkańcy prawie wszystkich sołectw, które zostały poproszone o pomoc. W akcję włączyli się także strażacy z OSP Nowy Kamień, którzy odebrali zboże z sołectw Nowy i Stary Kamień, Kamień Słubice i Lipińskie. Z pozostałych sołectw zboże odebrali ochotnicy z Gąbina. 

Dzięki zaangażowaniu strażaków z Gąbina i Nowego Kamienia, zaangażowaniu sołtysów i wielkiej ofiarności mieszkańców udało się dostarczyć do Adamowa około 9 ton zboża. Gospodarze dotknięci pożarem nie kryli wzruszenia i swojej wdzięczności. Ziarno będzie stanowiło pożywienie dla zwierząt, które przetrwały pożar. 

Nadal można wesprzeć zbiórkę pieniędzy zorganizowaną w Internecie: POMOC DLA POGORZELCÓW | zrzutka.pl

[ZT]51693[/ZT]

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%