Zamknij

Policjanci z Łącka zareagowali stanowczo. Mąż z zarzutami.

12:24, 29.12.2020 | J.Z
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Policjanci z Posterunku Policji w Łącku podległego pod Komisariat Policji w Gąbinie podczas świątecznej interwencji stanowczo zareagowali na stosowaną przemoc przez 67-letniego mężczyznę wobec swojej żony i zatrzymali agresora. Mężczyzna został już doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Decyzją prokuratora objęty został dozorem policyjnym. Mężczyzna ma także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. W obecności mundurowych opuścił już miejsce zamieszkania.

W sobotnie popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie interwencji domowej w powiecie płockim. Według informacji mąż miał znęcać się psychicznie nad swoją żoną oraz grozić jej pozbawieniem życia i zdrowia. Policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie, znający lokalne środowisko szybko zorientowali się, że interwencja dotyczy mężczyzny, wobec którego prowadzili już interwencje.

Na miejscu roztrzęsiona kobieta postanowiła przerwać milczenie. Opowiedziała policjantom o słownym ataku swojego męża, który wszczął awanturę , poniżał ją i ubliżał, wielokrotnie grożąc pozbawieniem życia. W tej sytuacji reakcja funkcjonariuszy, mogła być tylko jedna. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego 67-latka i osadzili go w policyjnym areszcie.

Wczoraj wraz z zebranym materiałem dowodowym, policjanci doprowadzili podejrzanego do płockiej prokuratury. Tam mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad żoną, za który grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator przychylił się do wniosku policjantów o objęciu agresora policyjnym dozorem i zastosowaniu zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. W asyście policjantów mężczyzna opuścił już wspólnie zajmowany lokal z pokrzywdzoną.

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz