Zamknij

Na Jeziorze Zdworskim zdjęto sieć kłusowników. Miała 300 metrów!

10:51, 12.12.2020 | J.Z
Skomentuj fot. Koło ESOX Gąbin
REKLAMA

10 grudnia w późnych godzinach wieczornych Społeczna Straż Rybacka działająca przy Kole Wędkarskim PZW Esox nr 106 w Gąbinie otrzymali informację o podejrzanych ruchach na wodzie Jeziora Zdworskiego. Grupa patrolowa natychmiast udała się na miejsce. Dzięki sprawnej akcji namierzono sieć kłusowniczą o długości około 300 metrów. 

Strażnicy społeczni w porozumieniu z Państwową Strażą Rybacką i Policją podjęli sieć z wody. Dzięki szybkiej reakcji, w sieci nie było jeszcze uwięzionych ryb. To kolejna tego typu akcja koła wędkarskiego z Gąbina. Strażnicy posiadają bardzo szybką łódź patrolową Harpun 490, która została przekazana przez Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin, a pozyskana z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. 

Członkowie Koła Wędkarskiego Esox z Gąbina są bardzo zaangażowani w działalność ochronną Jeziora Zdworskiego. Wędkarze organizują liczne akcje proekologiczne, zarybiają akwen i powołali Społeczną Straż Rybacką. Takie działania podnoszą atrakcyjność Jeziora Zdworskiego, przyciągają turystów i pozwalają utrzymać jezioro w dobrej kondycji.

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Nick Nick

3 0

Brawo chłopaki, szacunek. 21:56, 12.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz