Zamknij
REKLAMA

Alarm przeciwpowodziowy w gminie Gąbin. Służby w gotowości.

16:42, 29.06.2020 | J.Z
Skomentuj Zdjęcie poglądowe, fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock
REKLAMA

Podnosi się poziom wody w Wiśle. W związku z przekroczeniem stanu alarmowego, na terenie powiatu płockiego obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Dziś w Kępie Polskiej odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele służb i gmin powiatu płockiego. 

Podczas posiedzenia omówiono bieżącą sytuacją powodziową na terenie powiatu, a swoje raporty złożyli przedstawiciele: Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji, a także wójtowie i przedstawiciele poszczególnych gmin objętych alarmem powodziowym : Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Słubice, Bodzanów, Słupno, Nowy Duninów.

Jak podkreślają władze powiatu sytuacja hydrologiczna jest monitorowana na bieżąco przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, a wszystkie służby, inspekcje, straże oraz gminy są przygotowane do prowadzenia poszczególnych działań w przypadku wystąpienia bezpośredniego zagrożenia.

O godzinie 15 w dniu 29 czerwca, wodowskaz w Kępie Polskiej wskazywał poziom 517 cm przy stanie alarmowym 500 cm (trend rosnący). 

źródło: Starostwo Powiatowe w Płocku
 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz