Zamknij

Alarm przeciwpowodziowy w gminie Gąbin. Służby w gotowości.

16:42, 29.06.2020 | J.Z
Skomentuj Zdjęcie poglądowe, fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock
REKLAMA

Podnosi się poziom wody w Wiśle. W związku z przekroczeniem stanu alarmowego, na terenie powiatu płockiego obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Dziś w Kępie Polskiej odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele służb i gmin powiatu płockiego. 

Podczas posiedzenia omówiono bieżącą sytuacją powodziową na terenie powiatu, a swoje raporty złożyli przedstawiciele: Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji, a także wójtowie i przedstawiciele poszczególnych gmin objętych alarmem powodziowym : Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Słubice, Bodzanów, Słupno, Nowy Duninów.

Jak podkreślają władze powiatu sytuacja hydrologiczna jest monitorowana na bieżąco przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, a wszystkie służby, inspekcje, straże oraz gminy są przygotowane do prowadzenia poszczególnych działań w przypadku wystąpienia bezpośredniego zagrożenia.

O godzinie 15 w dniu 29 czerwca, wodowskaz w Kępie Polskiej wskazywał poziom 517 cm przy stanie alarmowym 500 cm (trend rosnący). 

źródło: Starostwo Powiatowe w Płocku
 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz