Zamknij
REKLAMA

Masz kontrolę? Policjant spisze przebieg auta.

14:52, 02.01.2020 | J.Z
Skomentuj fot. portalplock.pl
REKLAMA

Od 1 stycznia 2020 roku, zgodnie z nowelizacją przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, policjanci w czasie kontroli drogowej będą odczytywać wskazania drogomierza pojazdu. Natomiast kontrola wskazań licznika w pojeździe holowanym lub przewożonym na lawecie będzie zależała od decyzji kontrolującego.

Płoccy policjanci przypominają, że zgodnie z nowymi przepisami, kierujący pojazdem będzie zobowiązany umożliwić policjantowi dokonanie czynności odczytu w zakresie pojazdu kierowanego, holowanego lub przewożonego. W samochodach, które nie zostały jeszcze zarejestrowane w Polsce również będzie dokonywana kontrola. Policjant nie tylko sprawdzi stan licznika, ale również zarejestruje numer VIN. Dane z drogomierza wpisywane będą do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

źródło: portalplock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

OloOlo

2 0

A co będzie jak diagnosta popełni błąd podczas przeglądu ? Już raz miałem taka sytuację, że diagnosta się pomylił i zamiast 108000 wpisał 180000. Do tego nie dał wydruku bo podobno nie musi. Temat jest potem nie do odkręcenia. A na Cepiku wpis widać dopiero po około 3 dniach. 17:51, 09.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz